środa, 27 czerwca 2012

Testowanie produktów - Firma SyS.

Witam po przerwie!
Byłam prawie tydzień u S. w Poznaniu i wybawiłam się świetnie! Nie obyło się oczywiście bez pysznych potraw i wypieków, np Placek drożdżowy z rabarbarem! Przepis podstawowy - KLIK. Wyszło tak samo dobrze, jak nie lepiej, więc od tej chwili do drożdżowych wypieków dodaję wody :) Musi coś w tym być.

Tyle słowem wstępu. W dzisiejszym wpisie, chciałam Wam przybliżyć kilka produktów Firmy SyS, o której na blogach było niedawno tak głośno :) Wszystkie testowały, a tych których ominęła ta przyjemność, zapraszam do przeczytania notki.

Kilka słów o Firmie SyS /źródło: strona internetowa Firmy SyS/
Naszą firmę założyliśmy w 1990 roku. Od tego czasu zajmujemy się uprawą i suszeniem warzyw. Surowce przetwarzamy bez żadnych dodatków chemicznych, konserwantów i barwników.

Nasze gospodarstwo 'Zamiechów' leży na przemyskim odcinku czarnoziemów o pochodzeniu leśno-stepowym. Są to bardzo rzadkie, a zarazem najbardziej wartościowe pod względem rolniczym gleby na świecie. 
Początkowo zajmowaliśmy się suszeniem dla odbiorców hurtowych. W 1995r. postanowiliśmy skierować nasze produkty bezpośrednio do konsumenta. W ten sposób powstała linia Suszy Warzywnych 'Z Zielonego Podkarpacia'.
W 2004r. wychodząc naprzeciw zmianom w zwyczajach kulinarnych Polaków, którzy coraz częściej sięgają po produkty gotowe, stworzyliśmy dwie linie gotowych dań:  Zupy Babci Zosi i Dania Babci Zosi.
W 2011r. linia Dania Babci Zosi została gruntownie zmodernizowana. Pojawiła się w nowych opakowaniach, ulepszone zostały receptury i składniki. 


Tak jak widać, otrzymałam dwie zupy, dwa dania główne oraz warzywa suszone. Swoje testowanie rozpoczęłam od Zup. Na pierwszy ogień poszedł Barszcz Ukraiński i już na samym początku muszę Wam powiedzieć, że ta zupa bardzo mi posmakowała i na pewno kiedyś jeszcze ją zrobię. Przygotowanie takiego Barszczu to ok 35minut :) Zupę gotujemy na 1l wody (ja dałam więcej, ponieważ sypnęłam sporo Buraków Suszonych, które dodatkowo pogłębiły piękny kolor) + dodajemy łyżkę masła lub oleju. Każdy produkt Firmy Sys posiada na odwrocie pudełka Radę Babci Zosi. Przy Barszczu, Babcia radzi dodać śmietanę i jajko na twardo. Ja dałam tylko jajko i smakowało wszystkim.


Wartość odżywcza Barszczu(bez dodatków) w 100ml wynosi 26kcal. 
Skład: soczewica zielona, burak suszony, ziemniak suszony, sól, kwas mlekowy, włoszczyzna suszona, cukier, cebula suszona, kapusta suszona, pomidor suszony, mleko w proszku odtłuszczone, koperek suszony i pieprz czarny.

OCENA: 5/5


Druga zupa jaką przetestowałam to Krupnik. Tak jak w przypadku Barszczu, gotujemy go na 1l wody (znów dałam więcej, ponieważ tym razem sypnęłam dodatkowo Włoszczyzną Suszoną). Czas przygotowania jest podobny. To co mi jednak nie podpasowało to brak majeranku, więc musiałam i go dosypać. Zupa jest tak jakby lżejsza od barszczu i niestety, chociaż Krupnik bardzo lubię, ten jest daleki od mojego ideału. Radą Babci Zosi przy tym daniu jest ugotowanie Zupy na dwóch skrzydełkach z kurczaka, może gdybym to zrobiła Krupnik okazałby się lepszy :)


Wartość odżywcza Krupniku(bez dodatków) w 100ml wynosi 38kcal.
Skład: kasza jęczmienna, ziemniak suszony, marchew suszona, mleko w proszku odtłuszczone, sól, cebula suszona, ekstrakt drożdżowy, pasternak suszony, seler suszony, czosnek suszony, natka pietruszki suszona, lubczyk suszony, pieprz czarny.

OCENA: 4/5


Suszone Warzywa, są wspaniałym uzupełnieniem zarówno Zup Babci Zosi, jak i zwykłych zup gotowanych na co dzień :) 


2 komentarze:

Hej!
Bardzo dziękuję, że tutaj jesteś.
Proszę, podpisz się, żebym wiedziała z kim rozmawiam :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...